NETME Centre

Centrum nových technologií pro strojírenství

Laboratoř digitalních technologií nabízí pokročilé technologie ve strojírenství

19. března 2012

Od března letošního roku byly zpřístupněny nové internetové stránky laboratoře digitálních technologií Divize virtuálního navrhování a zkušebnictví projektu Netme Centre.

Zákazníci z řad soukromých společností i výzkumných institucí zde naleznou ucelenou nabídku služeb pokročilých technologií ve strojírenství. Hlavním smyslem stránek je přilákat nové partnery, zejména malé a střední podniky. Vysokoškolští odborníci tak chtějí rozšířit své portfolio firem, se kterými spolupracují a představit služby široké veřejnosti.

Činnost laboratoře digitálních technologií je zaměřena na propojení různých oborů se zaměřením na 3D digitální technologie ve strojírenství. Hlavní nabídku tvoří služby v oblasti 3D optické digitalizace, reversního inženýrství, rapid prototypingu, inženýrských simulací a analýz, počítačové tomografie a průmyslového designu. Kompletní nabídku služeb naleznete na internetových stránkách laboratoře: http://ldt.uk.fme.vutbr.cz.

Centrum bylo vybudováno z finančních prostředků Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace v rámci projektu NETME Centre (Nové technologie pro strojírenství),
Reg. č.: CZ.1.05/2.1.00/01.0002 a podporovaného v navazující fázi udržitelnosti prostřednictvím projektu NETME Centre PLUS (LO1202) za finančního přispění
Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci účelové podpory programu “Národní program udržitelnosti I

© 2020 – Fakulta strojního inženýrstvíVysoké učení technické v Brně